Përgjaken rrugët e kryeqytetit europian, vdesin 13 persona

Publikuar tek: bota, më 17:08 13-11-2019 Përgjaken rrugët e kryeqytetit europian, vdesin 13 persona Pamje nga aksidenti në Sllovaki

13 të vdekur dhe 20 të plagosur është bilanci i një aksidenti tragjik në fshatin Nitrianske Hrnciarovce në Sllovaki.

Një autobus është përplasur me një kamion duke shkaktuar një tragjedi të jashtëzakonshme në vend.

Më shumë se 30 forca zjarrëfikëse kanë zbarkuar në vendngjarje, ndërsa autoritetet raportojnë se bilanci i viktimave mund të rritet në orët e ardhshme.

Njëri nga shkaktarët e aksidentit ka qenë dhe lagështira në rrugë për shkak të reshjeve të shumta që kanë prekur kontinentin europian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qyteti i shumëdashur nga turistët goditet nga KATASTROFA natyrore, humbasin jetën 2 persona (FOTO)
‘Në krah me njëri-tjetrin’, Trump vlerëson Erdogan: Kemi qenë miq për një kohë të gjatë, të dy i dimë vendet dhe pozitat tona »
Article Logic
Execution time: 0.011457920074463
array(1) { ["section"]=> string(64) "pergjaken-rruget-e-kryeqytetit-europian-vdesin-13-persona-185771" }