Përgjaket dasma, shpërthimi i merr jetën 14 personave, 25 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 20:27 03-10-2016 Përgjaket dasma, shpërthimi i merr jetën 14 personave, 25 të plagosur

Një kamikaz ka hedhur veten në erë në një dasëm kurde në qytetin Hasaka, Siri, duke shkaktuar dhjetëra të vdekur e të plagosur.

Sipas televizonit “Kurdistan24”, të paktën 14 persona kanë vdekur dhe 25 të tjerë janë plagosur rëndë, të cilët janë transportuar në spitalin kombëtar të Hasakas. Askush nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë e shpërthimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lufta në Siri, SHBA ndërpret të gjitha kontaktet dypalëshe me Rusinë
Beyoncé, dega më e re në Universitetin e Teksasit »
Article Logic
Execution time: 0.0080420970916748
array(1) { ["section"]=> string(73) "pergjaket-dasma-shperthimi-i-merr-jeten-14-personave-25-te-plagosur-54976" }