Përgjaket Halloween-i në Manhattan, autori thirri “Allahu Akbar” para se të vriste 8 persona, ja ç’ndodhi më pas me terroristin (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:17 01-11-2017

Festa e 31 tetorit mbrëma në Manhattan është kthyer në një festë të përgjakshme.

8 persona mbetën të vdekur pasi u sulmuan me një kamion nga një person. Autoritetet e konsideruan ngjarje një sulm terrorist, pasi autori para se të vepronte thirri  “Allahu Akbar”.

Më pas ai doli me një armë zjarri në dorë dhe tentoi të largohej, por u qëllua në këmbë nga policia vendase siç duket edhe nga pamjet. Aktualisht ndodhet në spital dhe po merret në pyetje nga FBI dhe policia e New York-ut. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Facebook, Twitter dhe Google merren në pyetje nga Senati amerikan
Sulmi terrorist në Manhattan, Trump merr masa ekstreme ndaj emigrantëve »
Article Logic
Execution time: 0.011389970779419
array(1) { ["section"]=> string(135) "pergjaket-halloween-i-ne-manhattan-autori-thirri-allahu-akbar-para-se-te-vriste-8-persona-ja-c-ndodhi-me-pas-me-terroristin-video-97917" }