Përgjaket SHBA-ja, vriten me armë zjarri 4 persona, plagosen 5 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 12:28 06-10-2019 Përgjaket SHBA-ja, vriten me armë zjarri 4 persona, plagosen 5 të tjerë Pamje nga lokali ku u vranë 4 persona në Kansas

4 persona vdiqën para disa minutash në Kansas të SHBA-së, teksa një person hyri në një lokal dhe shtiu me armë zjarri në drejtim të 9 personave.

Nga të shtënat, humbën jetën 4 veta, ndërsa janë plagosur 5 të tjerë. Autori është larguar menjëherë nga vendngjarja, ndërsa policia është vënë në ndjekje të tij.

Vrasjet me armë zjarri në hapësira publike janë bërë një problem i padurueshëm në SHBA, ku çdo vit humbin jetën dhjetëra e dhjetëra viktima nga atentatet në shkolla, sheshe, etj.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010071992874146
array(1) { ["section"]=> string(76) "pergjaket-shba-ja-vriten-me-arme-zjarri-4-persona-plagosen-5-te-tjere-180991" }