Përgjakja e Pashkëve në Sri Lanka, Meta i shokuar: Terroristë mizorë përdorin besimin fetar për politikë

Publikuar tek: politike, më 14:07 21-04-2019 Përgjakja e Pashkëve në Sri Lanka, Meta i shokuar: Terroristë mizorë përdorin besimin fetar për politikë

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sulmin me bombë të ndodhur ditën e sotme në Sri Lanka, teksa besimtarët po kremtonin Pashkët në hotele dhe kisha.

Vdekja e 156 personave dhe plagosja e rreth 500 të tjerëve ka shokuar Metën, i cili shpeh dhimbjen për sulmin ndaj besimtarëve të krishterë të pafajshëm.

'Një lajm shumë i keq dhe shokues na vjen nga Sri Lanka. Në ditën e Pashkëve, besimtarë të krishterë të pafajshëm janë sulmuar nga terroristë mizor të cilët përdorin besimin fetar për agjendat e tyre politike. 
Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave dhe të lënduarve', shkruan Presidenti në Facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068769454956055
array(1) { ["section"]=> string(109) "pergjakja-e-pashkeve-ne-sri-lanka-meta-i-shokuar-terroriste-mizore-perdorin-besimin-fetar-per-politike-161280" }