Përgjegjësi i shkarkuar Zefi: Ngrita zërin për shtëpinë e Gjergj Fishtës dhe kundërshtova pllakën e Sulltanit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:45 21-10-2015 Përgjegjësi i shkarkuar Zefi: Ngrita zërin për shtëpinë e Gjergj Fishtës dhe kundërshtova pllakën e Sulltanit

Paulin Zefi, përgjegjësi i shkakruar i Monumenteve të Kulturës në Lezhë ka dhënë sipas tij arsyet se pse është shkarkuar nga puna.

Sipas Zefit, shkaku kryesor është kundërshtimi që i ka bërë vendosjes së pllakatës me mbishkrimet e Sulltan Sulejmanit në Lezhë, si dhe reagimi për gjendjen e mjerueshme të shtëpisë së shkrimtarit Gjergj Fishta.

“Ministria e Kulturës është kundër nënpunësve të devotshëm. Unë ngrita zërin për gjendjen e mjerueshme të shtëpisë së Gjergj Fishtës dhe kundërshtova vendosjen e pllakatit të Sulltan Sulejmanit. Vetëm me servilizëm mund të mbajë punën një nënpunës”, ka thënë ish-përgjegjësi i Monumenteve të Kulturës në Lezhë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA penalizon 700 milionë euro gjobë Credit Agricole, në Shqipëri Banka shitet pa kontroll
Skandaloze, i sëmuri pret 20 minuta ambulancën, përgjigja e tyre: Na çatë kokën, jemi rrugës »
Article Logic
Execution time: 0.011025905609131
array(1) { ["section"]=> string(114) "pergjegjesi-i-shkarkuar-zefi-ngrita-zerin-per-shtepine-e-gjergj-fishtes-dhe-kundershtova-pllaken-e-sulltanit-23636" }