'Përgjegjësi për gjithë kushërinjtë idiotë?', Tahiri: Nuk bëj ironi, nuk kam ndihmuar asnjë

Publikuar tek: aktualitet, më 23:08 19-09-2019 'Përgjegjësi për gjithë kushërinjtë idiotë?', Tahiri: Nuk bëj ironi, nuk kam ndihmuar asnjë

Në një lidhje direkte për emisionin 'Open', ish- ministri Saimir Tahiri i është përgjigjur pyetjeve të analistëve në lidhje me vendimin e gjykatës ndaj tij me 3 vite shërbim prove.

Tahiri u shpreh se akuzat e gjykatës nuk janë provuar dhe kanë të gjitha të pavërteta.

Tahiri shtoi se nuk ka bërë asnjë ironi me kushërinjtë për të cilët tha pas vendimit se nuk mban asnjë përgjegjësi.

'Nuk jam akuzuar kurrë. Unë jam akuzuar si trafikant, pjesë e grupit kriminal. Akuza që gjykata tha nuk provohen. Por gjykata tha që kam që kam shpërdoruar detyrën. Për numrin e pafund të pavërtetave që janë bërë ndaj meje mund ta merrje vendimin dhe të vije në sallë dhe t'i dëgjoje. Unë nuk bëj asnjë ironi dhe nuk kam ndihmuar asnjë kushërirë për trafikim droge. Kjo është kaq për ta parë se si unë e kam bërë detyrën', tha ish-ministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02202296257019
array(1) { ["section"]=> string(92) "pergjegjesi-per-gjithe-kusherinjte-idiote-tahiri-nuk-bej-ironi-nuk-kam-ndihmuar-asnje-179089" }