Përgjigjet pikante / Tabaku: Kemi ulur pak flamurin me LSI. Bushati: Çfarë i tha ambasadori rus Bashës

Publikuar tek: politike, më 16:28 23-04-2017 Përgjigjet pikante / Tabaku: Kemi ulur pak flamurin me LSI. Bushati: Çfarë i tha ambasadori rus Bashës

Të ftuar në debatin e spektaklit “E Diell”, përballë gazetarit Adi Krasta, Jorida Tabaku nga PD, Ervin Bushati nga PS dhe Kejdi Mehmetaj nga LSI, nën presionin e kohës të kufizuar, kanë dhënë përgjigje pikante lidhur me pyetjen se “Çfarë do të vendosë LSI në fund të fundit”.

Tabaku u shpreh se ajo që ka rëndësi janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme, për çka është duke folur edhe LSI, ndërsa Bushati ngriti dyshime mes lidhjes së rusisë me Lulzim Bashën, Kejdi Mehmetaj falenderoi kolegët për fjalët e mira që thanë për LSI-në.

Jorida Tabaku: Nuk ka pikë rëndësie çfarë vendim merr LSI-ja, për mua ka rëndësi zgjedhjet e lira dhe të ndershme, dhe LSI-ja është duke folur për zgjedhje të lira dhe të ndershme, dhe unë e kam ulur pak flamurin e paqes për të diskutuar.

Ervin Bushati: Bashës i tha SHBA futu në parlament, nuk u fut, i tha BE, nuk u fut. Pyetja ime është çfarë i ka thënë ambasadori rus Bashës që rri aty. Çfarë garancie i ka dhënë?

Kejdi Mehmetaj: Faleminderit kolegëve për fjalët e mira që thanë për LSI-në. Ne jemi një parti me vendimmarrjen tonë që nuk na pengon asgjë se me kë bëjmë koaicion.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025970220565796
array(1) { ["section"]=> string(103) "pergjigjet-pikante-tabaku-kemi-ulur-pak-flamurin-me-lsi-bushati-cfare-i-tha-ambasadori-rus-bashes-76159" }