Përgjimet e Arben Çukos, ish-ministri: E padrejtë t'i lajë ai të gjitha mëkatet

Publikuar tek: aktualitet, më 11:22 15-01-2019 Përgjimet e Arben Çukos, ish-ministri: E padrejtë t'i lajë ai të gjitha mëkatet

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka folur një ditë pasi Zëri i Amerikës publikoi një pjesë të përgjimeve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda që çuan në pranga ish-drejtorin e Burgjeve Arben Çuko ku thuhet se punësimet në burgje bëheshin me urdhra dhe ndërhyrje të zyrtarëve të PS-së.

Manjani thekson se është e padrejtë që Çuko të lajë mëkatet e të gjithë punësimeve politike që janë bërë prej 30 vitesh. Sipas tij, asnjë parti nuk guxon që të mos shkelë ligjet e punësimit në administratën publike.

Postimi i plotë:

E pa drejtë!

Duke ruajtur respektin maksimal për mediat, përfshi edhe Zërin e Amerikës në shqip, nuk mendoj se është e drejtë që Arben Çuko të lajë mëkatet e të gjithë punësimeve politike që janë bërë tash 30 vite!

Në rastin e denoncuar dhe nga VOA, para ligjit duhet të ishin deputetët që ushtruan ndikim të paligjshëm dhe jo Arben Çuko.

Por ç’është më e rëndësishmja, asnjë parti nuk guxon ta zgjidhë njëherë e mirë këtë gjë, pra të mos shkelë ligjet e punësimit në administratën publike!

Ndaj mirë është të mos jemi hipokritë. Zgjidhje ka plot, po askujt sja mban ti vërë në zbatim!

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « BALILI u vetëdorëzua në polici, ZBULOHEN 2 personat që shoqëruan ESKOBARIN E BALLKANIT
Semiha XHANI, gruaja që po lufton me ish-burrin për të marrë PRONESINE e shtëpisë që ndërtuan bashkë »
Article Logic
Execution time: 0.012528896331787
array(1) { ["section"]=> string(84) "pergjimet-e-arben-cukos-ish-ministri-e-padrejte-t-i-laje-ai-te-gjitha-mekatet-148859" }