‘Përgjimet e Bild’, Braçe i alarmuar: Të hetohen zgjedhjet, nuk ka kohë tjetër, as për ne e as për ju!... Të premten në darkë do vriten e priten njerëz

Publikuar tek: aktualitet, më 13:18 18-06-2019 ‘Përgjimet e Bild’, Braçe i alarmuar: Të hetohen zgjedhjet, nuk ka kohë tjetër, as për ne e as për ju!... Të premten në darkë do vriten e priten njerëz

Zëvendës-kryeministri Erion Braçe ka reaguar për përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane ‘Bild’ për blerjet e votave në zgjedhjet e vitit 2017.

Braçe kërkon të hetohet gjithçka që ka të bëjë me zgjedhjet, teksa thotë se do të ketë drejtësi të barabartë për të dyja palët.

‘Nuk ka kohë tjetër, as për ne e as për ju!’, shkruan zv-kryeministri, ndërkohë ngre alarmin se opozita do të vrasë e do të presë njerëz në protestën e së premtes.

'E dyta, per kategorine e shantazhuesve, bere te gjithe bashke, nga prokuroret politike te partise, partive deri tek “Goje Pushka” qe do na vrase e prese te premten ne darke', thuhet ndër të tjera në reagimin e Braçes.

Reagimi i plotë:

#PARTIASOCIALISTE
NUK KA FITUAR KURRE DUKE
BLERE VOTA!
Kurre!
Sepse nuk blihen 1 milion vota!
Sepse nuk blihen as 100 mije vota!
Kush eshte marre me zgjedhjet-une kam 23 vite qe merrem me to,
e di fare mire kete!
Ndaj dua te them dy gjera per
dy kategori gojtaresh te zeshen keto kohe;
E para, 
per kategorine qe perfaqesohet nga “Gagaçi Mendor” e qe tipizon te gjithe keta gjahtaret urrejtes te socialisteve qe cdo darke jane ne TV e cdo mengjes jane ne gazetat e TV-ve:
Te hetohet gjithcka qe 
ka te beje me zgjedhjet e 2016-tes e zgjedhjet e 2017-tes!
Madje te ishte hetuar ne kushtet e flagrances, mu sic ligji thote.
Nuk ka ndodhur! 
Te hetohet tani, e gjithe “masakra” qe thoni ju e qe nuk egziston,
Te hetohet tani, i gjithe krimi i dhunshem i disa bandave te krimit politik ne Diber e ardhur aty qe,
eshte i dokumentuar!
Mbi baze te provave e fakteve,
vetem mbi baze te tyre e jo mbi baze te analizes se fjaleve qe “Gagaçi Mendor”,
me veshtiresine e gagaçit i deformon, tjeterson duke i kthyer ne shpifje banale qe ulerasin per te vrare #TEVERTETEN!
E dyta,
per kategorine e shantazhuesve,
bere te gjithe bashke,
nga prokuroret politike te partise, partive deri tek “Goje Pushka” qe do na vrase e prese te premten ne darke;
Se pari, per keta dy prokuroret qe kane ndertuar kete strategji shpetimi per vete e shantazhi per socialistet:
NUK SHANTAZHOHET PARTIA SOCIALISTE!
Eshte aq e madhe dhe e forte, 
sa nuk ua merr mendja!
Ka nje arsye,
Fuqia qe ka prej njerezve te zakonshem,
fuqia prej popullit.
Pikerisht se eshte keshtu,
kur kjo parti vendos nuk kthehet pas;
Ka vendosur per #ReformenneDrejtesi dhe do shkoje deri ne fund:
#DREJTESIEBARABARTE TANI!
Nuk ka kohe tjeter, as per ne e as per ju!
#DREJTESIEBARABARTETANI,
per ti dhene fund pandeshkueshmerise ndaj politikaneve te korruptuar por edhe ndaj prokuroreve te korruptuar e partiake,
plote te tjereve qe kurre nuk ishin te barabarte para ligjit-sic kushtetuta thote;
Per ti dhene fund ciklit te krizave qe po e mbajne peng kete vend per shkak te pandeshkueshmerise, mungeses se #Drejtesise se njejte per te gjithe.
Se dyti per “Goje Pushken”,
ne nuk vrasim, por edhe s’leme kend te na vrase!

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

#PARTIASOCIALISTE NUK KA FITUAR KURRE DUKE BLERE VOTA! Kurre! Sepse nuk blihen 1 milion vota! Sepse nuk blihen as 100 mije vota! Kush eshte marre me zgjedhjet-une kam 23 vite qe merrem me to, e di fare mire kete! Ndaj dua te them dy gjera per dy kategori gojtaresh te zeshen keto kohe; E para, per kategorine qe perfaqesohet nga “Gagaçi Mendor” e qe tipizon te gjithe keta gjahtaret urrejtes te socialisteve qe cdo darke jane ne TV e cdo mengjes jane ne gazetat e TV-ve: Te hetohet gjithcka qe ka te beje me zgjedhjet e 2016-tes e zgjedhjet e 2017-tes! Madje te ishte hetuar ne kushtet e flagrances, mu sic ligji thote. Nuk ka ndodhur! Te hetohet tani, e gjithe “masakra” qe thoni ju e qe nuk egziston, Te hetohet tani, i gjithe krimi i dhunshem i disa bandave te krimit politik ne Diber e ardhur aty qe, eshte i dokumentuar! Mbi baze te provave e fakteve, vetem mbi baze te tyre e jo mbi baze te analizes se fjaleve qe “Gagaçi Mendor”, me veshtiresine e gagaçit i deformon, tjeterson duke i kthyer ne shpifje banale qe ulerasin per te vrare #TEVERTETEN! E dyta, per kategorine e shantazhuesve, bere te gjithe bashke, nga prokuroret politike te partise, partive deri tek “Goje Pushka” qe do na vrase e prese te premten ne darke; Se pari, per keta dy prokuroret qe kane ndertuar kete strategji shpetimi per vete e shantazhi per socialistet: NUK SHANTAZHOHET PARTIA SOCIALISTE! Eshte aq e madhe dhe e forte, sa nuk ua merr mendja! Ka nje arsye, Fuqia qe ka prej njerezve te zakonshem, fuqia prej popullit. Pikerisht se eshte keshtu, kur kjo parti vendos nuk kthehet pas; Ka vendosur per #ReformenneDrejtesi dhe do shkoje deri ne fund: #DREJTESIEBARABARTE TANI! Nuk ka kohe tjeter, as per ne e as per ju! #DREJTESIEBARABARTETANI, per ti dhene fund pandeshkueshmerise ndaj politikaneve te korruptuar por edhe ndaj prokuroreve te korruptuar e partiake, plote te tjereve qe kurre nuk ishin te barabarte para ligjit-sic kushtetuta thote; Per ti dhene fund ciklit te krizave qe po e mbajne peng kete vend per shkak te pandeshkueshmerise, mungeses se #Drejtesise se njejte per te gjithe. Se dyti per “Goje Pushken”, ne nuk vrasim, por edhe s’leme kend te na vrase!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007026195526123
array(1) { ["section"]=> string(139) "pergjimet-e-bild-brace-i-alarmuar-te-hetohen-zgjedhjet-nuk-ka-kohe-tjeter-as-per-ne-e-as-per-ju-te-premten-do-vriten-e-priten-njerez-168699" }