Përgjimet e Ndrangheta, revoltohet kandidati për deputet i PD: Ku do mbiteni yve mo, do ju fusin si arkivole në kulla! Yve ini skllevër

Publikuar tek: politike, më 19:59 26-01-2021 Përgjimet e Ndrangheta, revoltohet kandidati për deputet i PD: Ku do mbiteni yve mo, do ju fusin si arkivole në kulla! Yve ini skllevër

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, regjisori Robert Budina reagon i revoltuar pas disa përgjimeve të bëra në Itali të grupit mafioz Ndragheta.

Budina thotë se me ndërtimin e kullave në Tiranë, njerzit do futen brenda tyre si arkivolet. Ai gjithashtu tha gjatë video-mesazhi të transmetuar në rrjetet sociale se Italia është shembull në luftën kundër mafias, dhe se prokurorët aty japin jetën në luftën kundër mafias.

“Ku do mbiteni yve? Pa mirë neve se ne jemi mbytur ke sheshi Teatrit. Yve do t’ju ndërtojmë ato kullat dhe të futeni brenda si arkivole brenda, dhe ta bëni jetën aty në mes të katër mureve. Ju keni një drejtor policie i cili ka hëngër derrin, dhe djathin. Keni dhe një zv.ministër që ka qenë në atë kohë, që unë mendoj se është ai që del dhe na jep mendje për sondazhet”, tha ndër të tjera Budina. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erion Braçe flet për përgjimet e antimafias: Nuk ka asnjë bisedë mes kabinetit qeveritar dhe mafiozëve të Ndranghetas, Karlo Bollino flet se e njeh mirë dosjen
Twitter përjashton Genc Pollon, ja shkelja që i kushtoi llogarinë në rrjetin social »
Article Logic
Execution time: 0.01156210899353
array(1) { ["section"]=> string(138) "pergjimet-e-ndrangheta-revoltohet-kandidati-per-deputet-i-pd-ku-do-mbiteni-yve-mo-do-ju-fusin-si-arkivole-ne-kulla-yve-ini-skllever-236511" }