'Përgjimi' i Agron Xhafajt dhe akuzat e PD, reagon Prokuroria e Përgjithshme

Publikuar tek: aktualitet, më 21:32 17-05-2018 'Përgjimi' i Agron Xhafajt dhe akuzat e PD, reagon Prokuroria e Përgjithshme

Dy procedime janë regjistruar për çështjen e bujshme të ditëve të fundit, përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, të pretenduar.

Një procedim është regjisturar në Prokurorinë e Tiranës mbi bazën e kallëzimit të Geron (Agron) Xhafajt, që pretendon se përgjimi është sajesë dhe denoncon tre politikanët e PD-së. Si dhe te Krimet e Rënda ku është regjistraur dëshmia e Albert Veliut, personit që pretendon se është në përgjimin e Agron Xhafajt dhe janë regjistruar si procedim penal akuzat e PD-së.

Prokuroria e Përgjithishme deklaron se nga të dy Prokuroritë po rakordohet për një hetim të përbashkët, për bashkim procedimesh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sherr me thika në Tiranë, babë e bir plagosin 26 vjeçarin
Audio-përgjimi, gazetari Hoxha: Po nuk u dorëzua pajisja, regjistrimi është nul »
Article Logic
Execution time: 0.013261079788208
array(1) { ["section"]=> string(80) "pergjimi-i-agron-xhafajt-dhe-akuzat-e-pd-reagon-prokuroria-e-pergjithshme-121165" }