Përgjimi i Dakos, Kryemadhi: Prokuroria u tregua e guximshme. Niçja i madh i politikës është Rama

Publikuar tek: barometri, më 08:14 26-10-2018 Përgjimi i Dakos, Kryemadhi: Prokuroria u tregua e guximshme. Niçja i madh i politikës është Rama

Kryetarja e LSI  Monika Kryemadhi është futur në një lidhje live në emisionin “Të Paekspozuarit”, për të folur për përgjimet e grupit të Shijakut, ku ka dalë dhe kryebashkiaku Vangjush Dako.

 

Në lidhje me përgjimin Kryemadhi ka përgëzuar Prokurorinë që ka marrë guximin të nisë hetimin.

“Të bën përshtypje guximi i Prokurorisë. Por ajo përgjon dhe nuk vepron, pasi ajo mund ta kishte arrestuar në flagrancë pas këtyre bisadave Vangjush Dakon.”

Gjithashtu kryetarja e LSI ka shtuar se Dako ka bërë ato që i ka kërkuar Niçja i madh (RAMA).

“Edi Rama, niçja i madh i politikës shqiptare. Niëja dhe Vangjushi kanë bërë atë që i ka thënë niçja i madh. Dokumentacionet e dala në media faktojnë ulërimen e opozitës për blerjen e zgjedhjeve të 2017.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022825002670288
array(1) { ["section"]=> string(101) "pergjimi-i-dakos-kryemadhi-prokuroria-u-tregua-e-guximshme-nicja-i-madh-i-politikes-eshte-rama-139147" }