Përgjimi i opozitës për Gjiknurin? Flet ish-ministri i PD: I disponon Prokuroria të gjitha

Publikuar tek: barometri, më 09:20 01-06-2018 Përgjimi i opozitës për Gjiknurin? Flet ish-ministri i PD: I disponon Prokuroria të gjitha

 I ftuar emisionin "Studio e Hapur", Gazmend Bardhi, ekspert ligjor në Partinë Demokratike deklaroi se organi i prokurorisë disponon fakte dhe prova për Gjiknurin.

Pjesë nga deklarata e ish-ministrit teknik:

 

Vasili: A mund të na jepni ndonjë detaj të kësaj dosjeje për Gjiknurin? A kenid dosje?

Bardhi: Nëse kemi dosje, sapo bindemi për këtë ja faktojmë shqiptarëve me fakte dhe prova. Në momentin që PD do disponojë prova do ja bëjë të njohur opninionit publik. Prokuroria disponon një material përgjimi për Gjiknurin. Të dhënat tona flasin për fakte dhe prova që disponon organi i prokurorisë

Gjata: Basha foli për një minator, por nuk e kuptova çpati Paloka që kërceu ashtu. Opozita këtë punë ka. Kjo mënyra e reagimit të Gjiknurit

Vasili: Ka opozita informacion?

Bardhi: Opozita ka informacion dhe të dhëna për çdo ministër

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024844884872437
array(1) { ["section"]=> string(95) "pergjimi-i-opozites-per-gjiknurin-flet-ish-ministri-i-pd-i-disponon-prokuroria-te-gjitha-122844" }