Përhapën lajm të rremë për “tërmetin e madh”, policia zbarkon te portali i Çim Pekës

Publikuar tek: aktualitet, më 23:14 22-09-2019 Përhapën lajm të rremë për “tërmetin e madh”, policia zbarkon te portali i Çim Pekës Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka trokitur në dyert e redaksisë “Syri” të gazetarit Çim Peka, një ndër portalet që përhapën lajmin e rremë për një tërmet të madh që supozohej se do të godiste vendin në orën 23:00.

Por në vend se t’i kërkojnë ndjesë mijëra qytetarëve që të traumatizuar nga ky njoftim kanë vërshuar në rrugët e Tiranës, “Syri” e konsideron këtë si tentativë të qeverisë Rama për t’i mbyllur gojën “fjalës së lirë”.

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka reaguan ashpër për lajmin e rremë dhe u zotuan se do të çojnë para drejtësisë autorët.

Lajmi i rremë dhe reagimi i Edi Ramës:

sdgghserhh.jpg

Qytetarët vërshojnë nga paniku në rrugët e Tiranës:

dfghfrhrthj5j5j.jpg

vdebfrerr4n4rnh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.25250387191772
array(1) { ["section"]=> string(88) "perhapen-lajm-te-rreme-per-termetin-e-madh-policia-zbarkon-te-portali-i-cim-pekes-179429" }