Perimet shqiptare pa kimikate hiqet bllokimi i eksportit me Maqedoninë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:31 09-06-2015 Perimet shqiptare pa kimikate hiqet bllokimi i eksportit me Maqedoninë

Ministria e Bujqësisë njofton se është hequr  bllokimi i eksporteve të perimeve me Maqedonisë. Shteti fqinj prej tre ditësh kishte bllokuar eksportet shqiptare në Qafë Thanë dhe nuk lejonte që perimet të tregtoheshin në Maqedoni.

Por, sipas analizave të kryera u përjashtua mundësia që perimet të kishin ndotës kimikë dhe kimikate. Sipas ministrisë së  Bujqësisë  perimet shqiptare konfirmojnë cilësi , pasi kontrolli për to fillon që në sera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Endira Bushati ironizon sekuestron ndaj “Agon Channel”: Shteti "kujtohet" që ka nja 10 vjet që pronari pastron para
Pollo: "Agon Channel" kritik ndaj qeverisë, nuk është rastësi që sulmohet në kulmin e fushatës »
Article Logic
Execution time: 0.0122389793396
array(1) { ["section"]=> string(76) "perimet-shqiptare-pa-kimikate-hiqet-bllokimi-i-eksportit-me-maqedonine-13056" }