Përjashtimi nga Kuvendi, Shkëlzen Berisha merr në mbrojtje të atin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:02 27-05-2016 Përjashtimi nga Kuvendi, Shkëlzen Berisha merr në mbrojtje të atin

Djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha ka reaguar pas vendimit të Byrosë së Kuvendit për të përjashtuar me 10 ditë Sali Berishën.

“Faleminderit”, kështu e nis Berisha i vogli komentin e tij për përjashtimin e të atit, e dyta herë brenda një muaji. Shkëlzen Berisha ironikisht falenderon kryeministrin Edi Rama për këtë vendim, pasi sipas tij, çdo ditë e kaluar brenda një Parlamenti të tillë të turpëron, pavarësisht se kush je e kë përfaqëson.

Reagimi i Shkëlzen Berishës:

Faleminderit !

Rama u ka dhene mandat dhe ka mbushur parlamentin me

kriminele qe sot gjykohen per vrasje, (Mark Frroku- Belgjike),

deputete te denuar si trafikante femrash (Arben Ndoka - Itali),

deputete qe kane plagosur qytetare brenda komisariatit te policise (Armando Prenga - Shqiperi),

por perjashton nga parlamenti per cenim te etikes parlamentare

njeriun qe i permend se cfare ka bere.

Pra etiken parlamentare nuk e cenojne vrasesit ne parlament por

denoncuesi i tyre.

Personalisht e falenderoj pasi cdo dite e kaluar brenda nje

parlamenti si ky, te turperon, pavaresisht se kush je e ke

perfaqeson.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020200967788696
array(1) { ["section"]=> string(71) "perjashtimi-nga-kuvendi-shkelzen-berisha-merr-ne-mbrojtje-te-atin-41687" }