Përjashtimi nga LIBRA, Mimoza Hafizi flet për herë të parë: Është një makinacion i sajuar

Publikuar tek: politike, më 22:25 23-01-2018 Përjashtimi nga LIBRA, Mimoza Hafizi flet për herë të parë: Është një makinacion i sajuar

Mimoza Hafizi është përjashtuar nga kryesia e partisë LIBRA me motivacionin se kishte thyer rregullat e kësaj partie.

Për këtë çështje ka folur për herë të parë vetë Hafizi, në emisionin “Studio e Hapur”, duke shpjeguar atë situatë. 

Hafizi i saj tha se largimi saj nga partia është një makinacion i sajuar dhe se ajo do i shkoj deri në fund këtij procesi.

“Ka qenë periudhë e vështirë për mua, përjashtimi nga partia është një makinacion i sajuar. Është proces që do e çoj deri në fund, do i çoj para përgjegjësisë të gjithë njerëzit që kanë vendosur, një komision jo i mbledhur në mënyrë legjitime, ridikulizon organizatën tonë. Situatë e papranueshme dhe qesharake,” tha Hafizi. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010771989822388
array(1) { ["section"]=> string(94) "perjashtimi-nga-libra-mimoza-hafizi-flet-per-here-te-pare-eshte-nje-makinacion-i-sajuar-107683" }