Përkeqësohet gjendja e Kryeministrit britanik, Boris Johnson vendoset në oksigjen

Publikuar tek: bota, më 12:43 06-04-2020 Përkeqësohet gjendja e Kryeministrit britanik, Boris Johnson vendoset në oksigjen Boris Johnson

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson është futur në oksigjen, pasi mbrëmjen e djeshme u shtrua në spital pas simptomave të vazhdueshme të koronavirusit.

Daily Mail raporton se Johnson është në kontrollin e mjekëve pasi 11 ditë më parë pati shenjat e para të prekjes nga virusi.

Johnson vendosi masa të rrepta për frenimin e përhapjes së Covid-19 në Britani, pasi numri i viktimave dhe të infektuarve po rritet me ritme të shpejta.

Në Britani numri i rasteve me koronavirus vijon të rritet, ndërsa deri në këto momente janë 47.806 persona të prekur dhe fatkeqësisht 4.934 prej tyre kanë ndërruar jetën.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098428726196289
array(1) { ["section"]=> string(87) "perkeqesohet-gjendja-e-kryeministrit-britanik-boris-johnson-vendoset-ne-oksigjen-201555" }