Përkeqësohet gjendja e MINISTRES belge, shtrohet në KUJDES INTENSIV një javë pasi u prek nga COVID

Publikuar tek: bota, më 11:21 22-10-2020 Përkeqësohet gjendja e MINISTRES belge, shtrohet në KUJDES INTENSIV një javë pasi u prek nga COVID Ministrja e Jashtme belge Sophie Wilmes

Ministrja e Jashtme e Belgjikës, Sophie Wilmès është shtruar në kujdes intensiv, disa ditë pasi u infektua me koronavirus.

Ajo rezultoi pozitive me Covid-19 javën e kaluar dhe ishte verëkarantinuar në shtëpinë e saj.

Gjendja e saj shëndetësore është përkeqësuar dhe ka pasur nevojë për një ndihmë më të specializuar në spital.

Zëdhënësi i Wilmes ka deklaruar për mediat belge se gjendja e ministres është e qëndrueshme dhe ajo e vetëdijshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri grek e sulmoi nga Tirana, Erdogan: Turqia do jetë makthi i Greqisë, do thyejmë çdo dorë që zgjatet mbi ne
LAJM I KEQ për EUROPËN, ECDC jep alarmin: Vala e DYTË e koronavirusit po infekton më shumë të moshuar »
Article Logic
Execution time: 0.010913848876953
array(1) { ["section"]=> string(104) "perkeqesohet-gjendja-e-ministres-belge-shtrohet-ne-kujdes-intensiv-nje-jave-pasi-u-prek-nga-covid-224710" }