Përkeqësohet moti: BORË DHE NGRICA, ja zonat më problematike në vend

Publikuar tek: aktualitet, më 12:17 25-02-2018 Përkeqësohet moti: BORË DHE NGRICA, ja zonat më problematike në vend

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje dëbore dhe stuhi në disa zona në veri të vendit.

Më problematike situata shfaqet në zonën e Dibrës dhe të Kukësit.

Mësohet se vështirësi të shumta ka pasur në qarkullim për shkak të ngricave. Sakaq, kompanitë e mirëmbajtjes janë në terren për të lehtësuar situatën.

Për sa i përket rrugës së Kombit, ndodhet e hapur edhe pse bora dhe ngrica nuk mungojnë.

Trashësia e borës arrin deri në 35 cm.

Sakaq, pak minuta më parë, ministrja e Mbrojtjes Xhaçka, u shpreh se janë vendosur në dispozicion Forcat e Armatosura për tu kordinuar me emergjencat civile të qyteteve përkatëese. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vetëm në dy vjet njohje, supermashtruesja nga Tirana i zhvat 900 mijë euro (DETAJET)
Kush është DENTISTJA SEXY nga Tirana, supermashtruese që zhvati 900 mijë euro (EMRI-FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.012382984161377
array(1) { ["section"]=> string(73) "perkeqesohet-moti-bore-dhe-ngrica-ja-zonat-me-problematike-ne-vend-111405" }