Përkeqësohet situata në Francë, rreth 50 mijë raste dhe 235 të vdekur në 24 orë (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 21:19 29-10-2020 Përkeqësohet situata në Francë, rreth 50 mijë raste dhe 235 të vdekur në 24 orë (SHIFRAT)

Rritet numri i të prekurve nga Covid-19 në Francë. Kur u duk se numrat ranë, pasi të mërkurën u shënuan 36.437 raste të reja, në 24 orët e fundit rastet janë rritur sërish, me 11.200 raste më shumë (47,637).  

Numri i përgjithshëm i infeksioneve u rrit në mbi 1.28 milion. Numri i vdekjeve u rrit me 235 për ta dërguar në 36,020 në total.

Numri i qytetarëve që shkojnë në spital me virusin ra në 976, pas tre ditësh radhazi me rreth 1,200 shtrime në spital në ditë.

Tani janë 21,183 njerëz në spital me COVID-19, krahasuar me një shifër të lartë prej më shumë se 32,000 në mes të Prillit. Numri i personave në kujdes intensiv u rrit me 111 për një total 3,156.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E preferuara e Trump kryegjyqtare në Gjykatën e Lartë, por ‘betejën’ e parë e fitojnë demokratët, zgjatet votimi me postë në Karolinën e Veriut
Shkencëtari rus bën zbulimin e madh, ja pas sa kohe bëhesh IMUN ndaj Covid-19 »
Article Logic
Execution time: 0.013898849487305
array(1) { ["section"]=> string(93) "perkeqesohet-situata-ne-france-rreth-50-mije-raste-dhe-235-te-vdekur-ne-24-ore-shifrat-225718" }