PËRKEQËSOHET situata në veri, borë deri në 70 cm, bllokohen disa fshatra

Publikuar tek: aktualitet, më 08:43 12-02-2018 PËRKEQËSOHET situata në veri, borë deri në 70 cm, bllokohen disa fshatra

Për shkak të reshjeve të borës situata në Qarkun e Dibrës vijon të mbetet problematike. Trashësia e borës ka shkuar deri në 70 cm dhe si pasojë janë bllokuar disa fshatra.

Raportohet se të bllokuar janë zona e Lurës, Kalaja e Dodës, Trebishti dhe Ostreni.

Po ashtu situata paraqitet problematike edhe në Kukës. Trashësia e dëborës në këtë qark është 20 cm, por për shkak të erërave të forta kanë mbetur pa energji elektrike disa fshatra.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Digjet Benzi në qendër të Vlorës, zbulohet kujt i përkiste (EMRI)
Gjendet zhytur në det një mjet me targa italiane në Vlorë (DYSHIMET E PARA) »
Article Logic
Execution time: 0.012715816497803
array(1) { ["section"]=> string(77) "perkeqesohet-situata-ne-veri-bore-deri-ne-70-cm-bllokohen-disa-fshatra-109964" }