Përkrahësit e ISIS kërcënojnë portalet shqiptare me e-mail (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:01 15-11-2015 Përkrahësit e ISIS kërcënojnë portalet shqiptare me e-mail (Foto)

Një e-mail kërcënues nga një person i quajtur Ebubekr Albani iu është dërguar disa prej portaleve dhe gazetave në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni.

Megjithëse sipas tekstiti të e-mailit, nuk kërcënohen direkt mediat dhe as qytetarët, duket se qëllimi i tij ka qenë njoftimi për atë që quhet “vetëm fillimi i sulmeve”.

Ja teksti i plotë nga "Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri":

“Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirbërësit

Ju (kryqtarët) po e fyeni profetin tonë, po e sulmoni shtetin tonë, po i mbysni fëmijët tanë dhe po i përdhunoni grat tona. Dhe ju vërtet mendoni se ne harrojmë?

Jo, pasha Allahun! Ushtarët e Hilafetit do të sulmojnë vazhdimisht pamëshirshëm dhe ky ishte vëtëm fillimi.

Rrugët e juaja do të mbushen me gjak në lindje dhe perendim. Dhe kush do të na ndal neve?

Kush do ti ndal flakët e luftës të prekin kryqtarët në Amerik, Britani, Rusi, Gjermani, Kosovë, Itali, Maqedoni dhe Spanjë?

Prandaj ju përgezojmë o ushtarët e Hilafetit për këto sulme të fuqishme!

Është koha për hakmarrje dhe lufta sapo ka filluar.

Dhe Falënderimi i takon Allahut, Zotit të botëve

Përkrahësit e Hilafetit në Shqipëri”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lotaria me kuponin tatimor? Në lojë miliona, ja si funksionon
Momenti i arrestimit të vrasësit në Linzë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.01142406463623
array(1) { ["section"]=> string(69) "perkrahesit-e-isis-kercenojne-portalet-shqiptare-me-e-mail-foto-25494" }