Përkrahësit e ISIS postojnë fotografi tronditëse nga qytetet europiane

Publikuar tek: bota, më 16:30 18-05-2015 Përkrahësit e ISIS postojnë fotografi tronditëse nga qytetet europiane

Përkrahës ekstremistë të ISIS kanë postuar në Twitter disa fotigrafi rrënqethëse nga qytetet europiane, duke numëruar mbrapsht deri në “orën zero”.

Një nga postimet tregon në gjuhën arabe një shënim: “Shteti Islamik në Romë është duke vëzhguar objektivin dhe duke pritur orën zero".

Një fotografi tjetër tregon katedralen e Milanos, ndërsa makinat e policisë duket se janë përfshirë qëllimisht në sfond. ISIS e ka identifikuar Romën,  qendrën e katolicizmit, si objektivin e saj të ardhshëm.

Ministri i Informacionit afrikan tha për agjensinë e lajmeve ANSA se "Në javët e ardhshme Italia do të shohë mbërritjen e anijeve që transportojnë jo vetëm emigrantët e varfër nga Afrika, por edhe Daesh (IS)."

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046883821487427
array(1) { ["section"]=> string(76) "perkrahesit-e-isis-postojne-fotografi-tronditese-nga-qytetet-europiane-11415" }