Përkujtimi i viktimave të 21 janarit, ministrja Gjonaj ka një premtim për familjarët

Publikuar tek: politike, më 12:20 21-01-2018 Përkujtimi i viktimave të 21 janarit, ministrja Gjonaj ka një premtim për familjarët

7 vjet nga ngjatja e 21 janarit, në Kryeministri po zhvillohet takim me familjarët e 4 viktimave.

Në fjalën e saj ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj teksa shprehu dhimbjen për 4 jetët e humbura i sigiuroi familjarët se do të bëjë gjithçka për zbulimin e së vërtetës.

“Ju siguroj ju të gjithë njerëzit e këtij vendi se sot nuk është më fjala boshe e foltoreve të Qeverisë, por është misioni i panegociueshëm. Nuk është më një lojë pushteti. Do të vazhdoj të kërkoj me vendosmëri përfundimin e vrasjes së Aleks Nikës dhe do të kërkojmë rihapjen e procesit gjyqësor. Pranoni të dashur miq shprehjen e respektit tim më të thellë për fisnikërinë që përballoni dhimbjen”, u shpreh Gjonaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010643005371094
array(1) { ["section"]=> string(90) "perkujtimi-i-viktimave-te-21-janarit-ministrja-gjonaj-ka-nje-premtim-per-familjaret-107378" }