Përkujtimi për Luan Hajdaragën bën bashkë Presidentin Meta me socialistët (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 08:04 10-10-2019 Përkujtimi për Luan Hajdaragën bën bashkë Presidentin Meta me socialistët (FOTOT)

Mbrëmjen e djeshme është shfaqur dokumentari kushtuar Luan Hajdaragës. Në këtë aktivitet përkujtimor, janë mbledhur shumë figura të njohura politike.

Ndërkaq, mes të pranishmëve ka qenë edhe presidenti Ilir Meta. Ky i fundit është shfaqur pranë politikanëve socialistë, si Gramoz Ruçin, Taulant Ballën, Erion Braçen, teksa këta të fundit kërkojnë shkarkimin e Presidentit.

Mirëpo, nuk mungonte Rexhep Mejdani dhe Kastriot Islami, të larguar prej vitesh nga PS.

Kujtojmë se Luan Hajdaraga ishte një personalitet i shquar politik, akademik, kulturor dhe shoqëror. Si bashkëthemelues i Partisë Socialiste, ministër dhe diplomat i shquar, legjislator, akademik dhe figurë e spikatur shkencore dhe shoqërore.

1570655534_brace6.jpg

1570655534_brace7.jpg1570655534_brace8.jpg

1570655534_brace1.jpg1570655534_brace3.jpg

1570655534_brace5 (1).jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024349927902222
array(1) { ["section"]=> string(86) "perkujtimi-per-luan-hajdaragen-ben-bashke-presidentin-meta-me-socialistet-fotot-181460" }