Përleshje e armatosur mes një bande droge dhe policisë, vriten 43 vetë (Video)

Publikuar tek: bota, më 07:10 23-05-2015

Të paktën 43 persona janë vrarë  gjatë një shkëmbim zjarri në perëndim të Meksikës, pas përleshjeve midis një bande të armatosur dhe forcave të sigurisë.

Dyshohet se  shumica e të vrarëve të kenë qenë anëtarë të kartelit të drogës “New Generation”.

Gjatë luftimeve kanë mbetur të  vrarë edhe dy nga anëtarët e forcave të sigurisë.

Më shumë se 100 mijë persona janë vrarë në përleshjet mes bandave të drogës dhe forcave të sigurisë që nga fillimi i vitit 2007në Meksikë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012487888336182
array(1) { ["section"]=> string(81) "perleshje-e-armatosur-mes-nje-bande-droge-dhe-policise-vriten-43-vete-video-11769" }