Përleshje e përgjashme me thikë mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në Greqi

Publikuar tek: rajon, më 12:54 18-02-2020 Përleshje e përgjashme me thikë mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në Greqi

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Hania, Greqi.

Një përleshje e përgjakshme ka ndoshur midis një grupi shqiptarësh dhe disa pakistanezësh.

Sipas medias greke emigrantët me kombësi pakistaneze për arsye ende të panjohura u përleshën me thika me shtetasit shqiptarë.

Mësohet se njëri nga shqiptarët mbeti i plagosur. Ai është dërguar menjëherë në spital dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve.

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes, ende nuk dihen emrat e shqiptarëve apo pakistanezëve që u përleshën në mënyrë të dhunshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074870586395264
array(1) { ["section"]=> string(81) "perleshje-e-pergjashme-me-thike-mes-shqiptareve-dhe-pakistanezeve-ne-greqi-195614" }