Përleshje masive mes grupeve shqiptare dhe latine në burgun e Genoas, 20 të plagosur

Publikuar tek: aktualitet, më 17:39 28-10-2015 Përleshje masive mes grupeve shqiptare dhe latine në burgun e Genoas, 20 të plagosur

Një përleshje masive ka ndodhur sot në burgun e Marrasi në Genoa të Italisë mes grupeve shqiptare dhe amerikano jugore.

Mediat italiane raportojnë se nga përleshja kanë mbetur të paktën 20 të plagosur, ndërsa policia e ka pasur shumë të vështirë për të vënë nën kontroll situatën.

Ndonëse për momentin nuk ka përleshje mes dy grupeve, autoritetet e burgut kanë kërkuar ndihmën e qeverisë pasi situata nuk paraqitet e qetë dhe ekziston rreziku që të degjenerojë sërish në dhunë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet për të parën herë piloti i avionit të drogës në Divjakë, Riformato: Bajrami m’u prezantua si shoqërues i një deputeti, kishte distiktiv
Shpërthim i fuqishëm në Durrës, policia urgjent drejt vendit të eksplozivit »
Article Logic
Execution time: 0.011351108551025
array(1) { ["section"]=> string(89) "perleshje-masive-mes-grupeve-shqiptare-dhe-latine-ne-burgun-e-genoas-20-te-plagosur-24177" }