Përleshje masive mes ushtarëve kinezë dhe atyre indianë në kufi (Video)

Publikuar tek: bota, më 23:00 20-08-2017 Përleshje masive mes ushtarëve kinezë dhe atyre indianë në kufi (Video)

Një grup ushtarësh kinezë dhe indianë janë përfshirë në një konflikt të ashpër, pa armë, pranë rajonit Ladakh në Kashmir.

Përplasja është kapur në video ku duket një grup i policisë kufitare indo-tibetiane dhe disa ushtarë idnianë teksa përleshen me ushtarët kinezë me grushta, shkelma e gurë.

Autoritetet indiane kanë konfirmuar vërtetësinë e videos teksa rrëfejnë se kjo zonë është gjithnjë e tensionuar megjithatë është hera e parë që regjistrohen përleshje fizike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096549987792969
array(1) { ["section"]=> string(75) "perleshje-masive-mes-ushtareve-kineze-dhe-atyre-indiane-ne-kufi-video-89672" }