Përleshje me thika mes shqiptarëve dhe grekëve në Selanik, vdes një 22-vjeçar

Publikuar tek: aktualitet, më 09:31 29-01-2018 Përleshje me thika mes shqiptarëve dhe grekëve në Selanik, vdes një 22-vjeçar

Një 21 vjeçar ka humbur jetën pas  një sherri me thika mes shqiptarëve dhe grekëve  në sheshin Kalohori në Selanik.

Viktima ëshët një 22 vjeçar grek, i cili u sulmua me thikë. Ai u dërgua menjëherë në spital por nuk arriti t’u mbijetonte plagëve të marra.

Sipa policisë deri më tani janë arrestuar 9 të rinj. Mediat greke raportojnë se sherri ndodhi mes të rinjve grekë dhe shqiptarë në orët e vona të natës. Ndërsa ende nuk dhet se kush mund të ketë qenë shkaku i sherrit që degjenoeroi me një të vrarë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Heroinë dhe fara kanabisi në banesë, arrestohet gjirokastriti (EMRI)
Aksident i rëndë, plagosen dy 22-vjeçarë në Fier, arrestohet shoferi (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010685920715332
array(1) { ["section"]=> string(83) "perleshje-me-thika-mes-shqiptareve-dhe-grekeve-ne-selanik-vdes-nje-22-vjecar-108311" }