Përleshje mes policisë dhe protestuesve, 10 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 07:16 20-02-2017 Përleshje mes policisë dhe protestuesve, 10 të plagosur

Të paktën 10 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përleshjeve mes policisë dhe protestuesve në Kiev.

 

Sipas agjensisë TASS një nga të plgosurit ka marrë dëmtime serioze në kokë.

Pas këtyre përleshjeve policia ka arrestuar pesë persona, kurse është raportuar se në mesin e tyre është edhe lideri i organizatës “nacionalistët e Ukrainës”, Nikolai Kokinovski, që është ndaluar në Rusi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohen pamjet: Si u helmua Kim Jong Nam, minutat e fundit kur kërkon ndihmë (Video)
Italia sërish në panik, zgjohet nga një lëkundje e fuqishme tërmeti »
Article Logic
Execution time: 0.01092004776001
array(1) { ["section"]=> string(60) "perleshje-mes-policise-dhe-protestuesve-10-te-plagosur-69273" }