Përleshje mes tifozëve të Partizanit dhe Botev Poltiv në hyrje të ‘Selman Stermasit”

Publikuar tek: sport, më 15:32 29-06-2017 Përleshje mes tifozëve të Partizanit dhe Botev Poltiv në hyrje të ‘Selman Stermasit”

Një incident i rëndë është shenjuar pak minuta më parë, në hyrje të stadiumit “Selam Stermasi”, teksa janë përleshur me njëri tjetërin tifozët e Partizanit dhe Botev Poltiv.

Ngjarja ka marrë përmasa të mëdha, kjo për vetë numrin e lartë të personave të përfshirë në incident, u desh ndërhyrja e policisë që të qetësohej situata.

Vlen të përmendim që tifozët Bullgar të Botev, konsiderohen si nga tifozeritë më të dhunshme në Bullgari. Por edhe tifozët e Partizanit “guerrilsat”njihen për temperamentin e lartë dhe agresiv që i karakterizon.

Ndërkohë efektivët e policisë janë në terren dhe po punojnë për të bërë të mundur zbardhjen e shkaqeve që çuan deri në këtë pikë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018625020980835
array(1) { ["section"]=> string(88) "perleshje-mes-tifozeve-te-partizanit-dhe-botev-poltiv-ne-hyrje-te-selman-stermasit-84431" }