Përleshje në plazh mes 3 familjeve dhe të rinjëve në lokal, plagosen 5 persona

Publikuar tek: bota, më 08:50 15-08-2016 Përleshje në plazh mes 3 familjeve dhe të rinjëve në lokal, plagosen 5 persona

Tre familje janë përleshur me disa të rinj në lokal duke lënë të plagosur 5 persona.

Ngjarja ka ndodhur në plazhin e Ishullit francez Corsica, dhe sipas BBC nga përplasja mes tyre janë shkaktuar dëme të mëdha materiale pasi ata kanë djegur disa makina.

Sipas dëshmitareve kjo sherri filloi pasi tre familjet kundërshtuan shkrepjen e disa fotografive.

Sipas disa raportimeve thuhet që disa nga personat ishin të armatosur dhe gjatë përleshjes janë hedhur gurë dhe shishe.

Tensionet në mes të lokalëve dhe komunitetit mysliman të Afrikës Veriore janë ngritur veçanërisht pas sulmit në Nice, ku mbeten të vdekur 85 persona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070259571075439
array(1) { ["section"]=> string(83) "perleshje-ne-plazh-mes-3-familjeve-dhe-te-rinjeve-ne-lokal-plagosen-5-persona-49761" }