Përleshje të ashpra në aeroportin e Tripolit, 16 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 20:15 15-01-2018 Përleshje të ashpra në aeroportin e Tripolit, 16 të vdekur

Përleshje të dhunshme janë regjistruar ditën e sotme në zonën e aeroportit të Tripolit.

Mësohet se pas protestave 16 vetë kanë humbur jetën ndërsa 38 të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Incidentet filluan në mëngjes, kur një grup njerëzish të armatosur duke përdorur armë, u përpoqën të sulmonin burgun brenda aeroportit.

Aeroporti është nën kontrollin e Forcave të Posaçme, besnik ndaj qeverisë së Fayez al-Sarraj.

Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Shëndetësisë Omar Matouq, numri i vdekjeve ka gjasa të rritet.

Stafi i aeroportit, tha një zyrtar, u evakuua dhe autostrada që çon në aeroport është gjithashtu e mbyllur. /newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012804985046387
array(1) { ["section"]=> string(64) "perleshje-te-ashpra-ne-aeroportin-e-tripolit-16-te-vdekur-106662" }