Përmbarimi bllokon Vangjush Dakon, ndal më në fund puna për “Velierën”

Publikuar tek: kulture-art, më 16:04 01-03-2017 Përmbarimi bllokon Vangjush Dakon, ndal më në fund puna për “Velierën”

Më në fund dikush e ka ndalur kreun e Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako në marrëzinë e tij të shkatërrimit të Torrës Veneciane e Durrësit Arekologjik.

Inspektorët e Përmbarimit kanë vendosur shiritin e bllokimit të punimeve në Torrën Veneciane dhe askush nuk ka mundur më të punojë për “Velierën”. Për banorët e Durrësit, për protestuesit nga Tirana që për ditë me rradhë i janë bashkuar kauzës, por edhe për Forumin e Trashëgimisë Kulturore, kjo është një fitore e madhe.

Megjithatë, se si do shkojë filli i “Velierës’ duhet parë me vëmendje edhe në ditët në vazhdim.

perm.jpg

permb1.jpg

pr2.jpg

pr3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02328896522522
array(1) { ["section"]=> string(73) "permbarimi-bllokon-vangjush-dakon-ndal-me-ne-fund-puna-per-velieren-70382" }