Përmbyset anija në det, mbyten mbi 80 emigrantë

Publikuar tek: bota, më 05:56 05-07-2019 Përmbyset anija në det, mbyten mbi 80 emigrantë

Mbi 80 emigrantë nga Afrika dyshohet se janë mbytur në det pasi  anija e cila po udhëtonte nga Tunizia për në Evropë është zhytur.

Agjencia e OKB-së për refugjatë, UNHCR tha në një deklaratë se 80 persona kanë humbur jetë në det nga mbytja e anijes.

Peshkatarët nga Tunizia kanë shpëtuar katër persona, por njëri ndërroi jetë më vonë spital.

Njëri nga katër të mbijetuarit tha se të enjten anija ishte nisur nga qyteti Zarzis.

Gjatë muajit maj, një grup tjetër prej 65 emigrantësh nga Libia ishin mbytur në det dhe kishin humbur jetën

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091879367828369
array(1) { ["section"]=> string(53) "permbyset-anija-ne-det-mbyten-mbi-80-emigrante-171177" }