Përmbyset autobusi, 41 persona të lënduar, mes tyre 7 fëmijë (FOTO NGA VENDNGJARJA)

Publikuar tek: bota, më 13:38 14-08-2018 Përmbyset autobusi, 41 persona të lënduar, mes tyre 7 fëmijë (FOTO NGA VENDNGJARJA)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kent të Anglisë.

Një autobus që po transportonte disa familje për në plazh ka devijuar rrugën duke përfunduar përmbys.

41 persona janë plagosur, mes tyre dhe 7 fëmijë. Në vendngjarje mbërritën 15 ambulanca, dhe famtirësisht nuk ka viktima.

Autobuzi po merrte familje për t’i dërguar në breg të detit në Portsmouth, Hants.

NINTCHDBPICT000426507339.jpg

NINTCHDBPICT000426506758.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098950862884521
array(1) { ["section"]=> string(86) "permbyset-autobusi-41-persona-te-lenduar-mes-tyre-7-femije-foto-nga-vendngjarja-131085" }