Përmbyset autobusi me tifozë, 2 të vdekur dhe 24 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 22:50 02-03-2019 Përmbyset autobusi me tifozë, 2 të vdekur dhe 24 të plagosur

Një autobus që transportonte tifozë është përmbysur gjatë ditës së sotme në rrugën Afyonkarahisar-Antalya, në Turqi, duke lënë 2 të vdekur dhe 24 të plagosur.

Autobusi po udhëtonte nga Antalja për në Ankara, kur doli nga rruga rreth orës 03:30 të mëngjesit.

Menjëherë në vendngjarje mbërritën ambulancat, por  2 tifozë kishin ndërruar jetë në vendngjarje, ndërsa 24 të plagosurit u dërguan në spitalet më të afërta, ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010788917541504
array(1) { ["section"]=> string(66) "permbyset-autobusi-me-tifoze-2-te-vdekur-dhe-24-te-plagosur-154923" }