Përmbyset autobusi, të paktën 20 viktima dhe dhjetëra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 13:48 13-05-2017 Përmbyset autobusi, të paktën 20 viktima dhe dhjetëra të plagosur foto ilustruese

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe mbi 11 të tjerë janë plagosur rëndë, si pasojë e një aksidenti të rëndë automobilistik.

Ngjarja ka ndodhur në Turqi dhe autobusi me të cilin udhëtonin është rrëzuar, ndërsa udhëtonte nga Izmiri për në destinacionin turistik, Marmaris.

Kryetari i provincës Mugla, Amir Cicek tha se të gjithë pasagjerët ishin me shtetësi turke. Deri tani, shkaku i aksidentit mbetet ende i paqartë. Ndërkohë, autoritetet kanë marrë masa duke mbyllur rrugën ku ka ndodhur aksident.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaos në spitalet e Londrës, sulm kibernetik në sistemet kompjuterike
Betimi i Macron, zonja e parë e Francës habit të gjithë me detajin në veshjen e saj »
Article Logic
Execution time: 0.012777090072632
array(1) { ["section"]=> string(70) "permbyset-autobusi-te-pakten-20-viktima-dhe-dhjetera-te-plagosur-78527" }