Përmbysja e varkës në Tunizi, shkon në 82 numri i të vdekurve

Publikuar tek: bota, më 06:09 14-07-2019 Përmbysja e varkës në Tunizi, shkon në 82 numri i të vdekurve

Ka shkuar në 82 numri i emigrantëve që humbën jetën pas përmbysjes së varkës në bregun tunizian javën e kaluar.

Sipas Reuters, thuhet se varka mbante 86 persona, 4 prej tyre kanë mbijetuar dhe janë dërguarnë Tunizi.

Ndërkohë, një nga katër të mbijetuarit, më vonë kishte vdekur në një spital. Sakaq, anija ishte duke shkuar nga Libia në Itali.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091359615325928
array(1) { ["section"]=> string(67) "permbysja-e-varkes-ne-tunizi-shkon-ne-82-numri-i-te-vdekurve-172133" }