Përmbyten disa hektarë tokë në Fushë-Krujë, lumi Ishëm del nga shtrati

Publikuar tek: aktualitet, më 07:51 25-01-2021 Përmbyten disa hektarë tokë në Fushë-Krujë, lumi Ishëm del nga shtrati Pamje nga Fushe-Kruja

Reshjet intensive të shiut gjatë orëve të natës kanë bërë që prurjet e lumit Ishëm të rriten dhe për pasojë ai ka dalë nga shtrati.

Tre fshatra në Fushë-Krujë raportohet se janë aktualisht nën ujë. Fshatrat Murqinë, Bilaj dhe Mallkuç janë përmbytur gjatë orëve të fundit pas reshjeve intensive të shiut, ndërkohë që pak ditë më parë ato u kthyen në normalitiet, pasi u përmbytën edhe gjatë javës së parë të janarit.

Bëhet me dije se edhe në Kurbin ka përmbytjet të disa hektarëve tokë bujqësore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mero Baze ironizon Bashën: Vajzës 10 vjeçe i lexon libër për 3 vjeçar, kandidon për kryeministër dhe pretendon se e di ç’duan shqiptarët
Përplasi për vdekje 48 vjeçarin dhe u largua nga vendi i aksidentit, arrestohet autori 22 vjeçar me ‘Benz’ »
Article Logic
Execution time: 0.012901067733765
array(1) { ["section"]=> string(76) "permbyten-disa-hektare-toke-ne-fushe-kruje-lumi-ishem-del-nga-shtrati-236259" }