Përmbytet anija, rojet bregdetare shpëtojnë 45 emigrantë

Publikuar tek: bota, më 15:31 05-02-2017 Përmbytet anija, rojet bregdetare shpëtojnë 45 emigrantë

Rojet bregdetare të Turqisë mëngjesin e kësaj të diele kanë arritur që të shpëtojnë 45 emigrantë, pasi anija me të cilën udhëtonin është mbushur me ujë.

Reuters shkruan rojet bregdetare kanë pikasur anijen dhe menjëherë kanë ndërhyrë dhe kanë shpëtuar emigranëtët.

Ende nuk dihet kombësia e emigrantëve, por thuhet se synimi i tyre ka qenë pikërisht bregdeti turk.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.078904867172241
array(1) { ["section"]=> string(61) "permbytet-anija-rojet-bregdetare-shpetojne-45-emigrante-67796" }