Përmbytet Durrësi, uji vërshon edhe në biznese (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:34 06-03-2018 Përmbytet Durrësi, uji vërshon edhe në biznese (Video)

Kanë mjaftuar pak minuta rreshje intensive shiu që të përsëritet e njëjta histori, dhe qyteti i Durrësit të përmbytet.

Rrugë të shumta të qytetit janë të pakalueshme ndërsa këtë herë uji ka vërshuar edhe në bizneset në katet e para të ndërtesave. Situata më e rënduar është në lagjen Nr.18 të qytetit.

Të gjitha zonat kryesore të qytetit, shëtitorja Taulantia, rruga "Aleksandër Goga", zona tek stacioni i trenit, lagja nr.13, Shkozeti etj janë të gjitha nën ujë, i cili ka arritur në lartësinë 20-30 cm në rrugë.

Shihni pamjet filmike të xhiruara në zona të ndryshme të qytetit bregdetar:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situatë alarmante në Shkodër nga shkarkimet e hidrocentraleve, Voltana Ademi: Ja gjendja aktuale
Arrestimi i ish pronarit të ‘Kristal’, Muça bashkëpunonte me njerëz në Ministrinë e Arsimit »
Article Logic
Execution time: 0.013439178466797
array(1) { ["section"]=> string(58) "permbytet-durresi-uji-vershon-edhe-ne-biznese-video-112404" }