Përmbytja në Boston ndodhi për shkak të vendosjes së Hënës, Diellit dhe Tokës në pozicion të veçantë

Publikuar tek: bota, më 18:25 17-10-2016 Përmbytja në Boston ndodhi për shkak të vendosjes së Hënës, Diellit dhe Tokës në pozicion të veçantë

Vendosja e Tokës, Hënës dhe Diellit në një pozicion specifik është pëgjegjëse për përmbytjen e papritur në Long Wharf të Bostonit.

Sipas shkencëtarëve, “batica mbret”, e cila ishte 60 centimetra më e lartë se normalja, pritet që në vitin 2050 të kthehet në një baticë normale pasi akulli polar vijon të shkrijë dhe temperaturat e detit të rriten.

Screasdfasdfw4gfsdfgshot_1.jpg

asdasd34regdfgh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikimi i dokumentave, Julian Assange mbetet pa internet
E mrekullueshme ajo që bën e ëma për të rritur vetëbesimin e vajzës 6 vjeçare me sindromën Netherton »
Article Logic
Execution time: 0.0087480545043945
array(1) { ["section"]=> string(105) "permbytja-ne-boston-ndodhi-per-shkak-te-vendosjes-se-henes-diellit-dhe-tokes-ne-pozicion-te-vecante-56508" }