Përmbytje edhe në Krujë, del nga shtrati lumi Ishëm

Publikuar tek: aktualitet, më 18:44 06-02-2015 Përmbytje edhe në Krujë, del nga shtrati lumi Ishëm

Përmbyten disa hektar tokë në Rrethin e Krujës si pasojë e daljes së lumit Ishëm nga shtrati.

Mësohet se përmbytjet kanë prekur fshatrat e Muqinës, Mallçukut, Dukagjin dhe Miliskaj. Disa banesa janë izoluar nga uji për shkak të përmbytjeve. Nga dalja e lumit Ishëm janë përmbytur disa hektar tokë dhe rrezikohen disa banesa nga prania e ujit.

Shkak i daljes së lumit Ishëm nga shtrati janë bërë rreshjet e shumta të shiut.

Në pritje të raportimeve të reja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vlorë, arrestohet 35 vjeçari për trafik lëndësh narkotike
Kreu i FRD Topi: Përmbytjet e përsëritura, përgjegjësi e politikës »
Article Logic
Execution time: 0.01399302482605
array(1) { ["section"]=> string(55) "permbytje-edhe-ne-kruje-del-nga-shtrati-lumi-ishem-2581" }