Përmbytje katastrofike në Kinë, 22 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 15:14 20-06-2016 Përmbytje katastrofike në Kinë, 22 të vdekur

Të paktën 22 persona kanë humbur jetën dhe 20 persona të tjerë konsiderohen ende të zhdukur. 

Agjencia e lajmeve ‘Xinhua’ njofton se rreth 197 mijë të tjerë janë zhvendosur nga zona e përmbytur për në Kinën Qëndrore.

Mediat bëjnë me dije se humbjet ekonomike nga përmbytjet kapin vlerën e rreth 410 milionë dollarëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011314868927002
array(1) { ["section"]=> string(49) "permbytje-katastrofike-ne-kine-22-te-vdekur-44085" }