Përmbytje katastrofike në Teksas, uji vërshon edhe në studion televizive (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:31 27-08-2017 Përmbytje katastrofike në Teksas, uji vërshon edhe në studion televizive (Video)

Dhjetra mijëra njerëz janë eakuuar, mijëra të tjerë janë bllokuar në çatitë e banesave të tyre, teksa një nga uraganët më të fuqishëm në 20 vitet e fundit, Harvey, ka goditur shtetin e Teksasit në SHBA.

Qyteti më i prekur është Houston, ku raportohet për 5 viktima dhe dhjetra të zhdukur. Fotografitë e shumta të postuara në rrjetet sociale, tregojnë përmasat e mëdha të përmbytjeve të shkatërruara, ku parqe dhe autostrada të tëra janë zhytur nën ujë.

Rritja e menjëhershme e nivelit të ujit shkaktoi përmbytje edhe në studiot e televizionit KHOU-11 TV, duke detyruar evakuuimin.

dfbgdethedthtrhjrj.jpg

Sipas meteorologëve, nëse rreshjet e shiut vijojnë me të njëjtin intensitet, në Teksas priten përmbytje katastrofike ndërsa nivelet e lumenjve janë në maksimumin e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasadorët rusë vazhdojnë të vdesin në mënyra misterioze, një tjetër i mbytur në pishinë
Popullariteti i Emmanuel Macron në rënie të lirë »
Article Logic
Execution time: 0.01016902923584
array(1) { ["section"]=> string(83) "permbytje-katastrofike-ne-teksas-uji-vershon-edhe-ne-studion-televizive-video-90352" }