Përmbytje masive nga rreshjet në Fier, ngrihet grupi i emergjencave

Publikuar tek: aktualitet, më 17:45 16-05-2019 Përmbytje masive nga rreshjet në Fier, ngrihet grupi i emergjencave Foto ilustruese

Rreth 15 hektar tokë bujqësore janë nën pushtetin e ujit në zonën e Fierit, si pasojë e rreshjeve të dendura të shiut gjatë ditëve të fundit.

Zonat më të prekura janë toka bujqësore, sera në Patos dhe Zharrëz, në këtë zonë ndodhet edhe një pulari me mbi 15 mijë pula.

Rreshjet intensive kanë shkaktuar edhe bllokimin e rrugës Fier-Ballsh, ku momentalisht është devijuar trafiku.

Sakaq, Bashkia e Patosit ka ngritur një grup emergjencash civile për të marrë masat përkatëse.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024399995803833
array(1) { ["section"]=> string(73) "permbytje-masive-nga-rreshjet-ne-fier-ngrihet-grupi-i-emergjencave-164590" }